Audioknižní přírůstky v malé edici klasiků

Audioknižní přírůstky v malé edici klasiků

Všichni máme za sebou mnoho měsíců nejistot a úzkostí koronavirové krize. Všichni jsme se pokoušeli udržet hlavu nad vodou, uvědomovat si hodnotu našeho času uprostřed karantén a navzájem se inspirovat: upleť svetr, nauč se nový jazyk, začni cvičit, přečti knihu – ach, hlavně přečti knihu! Teď máš totiž šanci číst jindy než v polospánku na konci dne. A tak jsme četli a četli, digitální knihovny otevíraly své brány, četli jsme pro radost, četli jsme ke zkouškám, četli jsme v našich tichých homeofficech. A tak se stalo, že někdy už bylo čtení příliš a slyšení naopak málo. Audiokultura rozhlasových pořadů, online podcastů a mp3 knih je nesporně na vzestupu a covidové časy jí nahrávají do karet.

I my v Biblionu zjišťujeme, jak rádi si v tramvaji nebo při mytí nádobí pustíme do sluchátek třeba další kapitolu knížky a chvíli „čteme ušima“ – ať už jste na tom podobně, nebo jste vůči mluvenému slovu ještě trochu zdráhaví, chceme vám k podzimnímu poslechu nabídnout jedny z našich nejoblíbenějších knih!

V našem e-knihkupectví si teď můžete pořídit mp3 čapkovských Skoro modliteb v dvojhlasí nezaměnitelného Miroslava Táborského coby Karla Čapka a Martina C. Putny v roli komentátora originálních Čapkových textů. Druhou knihou, kterou nabízíme k poslechu, jsou populární Magorské modlitby, tentokrát hvězdně obsazené hlasem Oldřicha Kaisera, formát doprovodných komentářů je zachován a načten opět Martinem C. Putnou.

Nepropásněte příležitost ke znovuobjevení perel české literatury v podání takových hereckých osobností, jakými jsou právě M. Táborský a O. Kaiser. Doufáme, že vám ohlašující se chladný podzim zpříjemní tak jako nám!

Současně vás zveme k setkání nad Magorskými modlitbami v literární kavárně Božská lahvice tento čtvrtek 7. 10. od 19.30. Nad knihou se totiž konečně můžeme sejít osobně a přivítat ji v literárním světě. Bude čtení, hudba, příležitosti k rozhovorům!

S přáním všeho dobrého,
Biblion

Audioknihy si můžete pořídit v našem e-knihkupectví

Magorské modlitby audiokniha

Magorské modlitby nabízejí bohatý výběr textů napříč tvorbou Ivana M. Jirouse a ukazují jeho tvář výrazně spirituální. Čtou Oldřich Kaiser a Martin C. Putna.

Skoro modlitby audiokniha

Modlitební knížka pro nemodliče a kostelní nechodiče. Čtou Miroslav Táborský a Martin C. Putna.