Bible21 ilumina: vstupte do dialogu!

Bible21 ilumina: vstupte do dialogu!

Patříte k těm, kdo si rádi zapisují poznámky přímo do Bible, jenomže vlastně nemají moc kam? A nad notýsky, deníky a papírky už ztrácíte kontrolu? Nebo máte chuť nejen barevně podtrhávat, ale rovnou si do Bible kreslit a malovat? Radujte se, právě pro vás teď vychází Bible21 ilumina, ve které je pro tohle všechno konečně dost místa! Na jejích stránkách je biblický text zarámován opravdu širokými okraji s prostorem pro vaše poznámky, komentáře, obrázky i kaligrafie.

Historicky vlastně nejde o žádnou novinku – tradice biblických glos a iluminací sahá hluboko do středověku. Možná se vám vybaví dechberoucí irský Evangeliář z Kellsu nebo nejcennější český iluminovaný rukopis, Kodex Vyšehradský. Překrásné iniciálky a další grafické prvky najdeme i v řadě dalších českých rukopisů jako je třeba Lipnická bible, nedávno vystavovaná v prostorách pražského Klementina, další známé ilustrace pochází z Velislavovy bible.

Ukázky středověké iluminace a Bible journaling

Takovýto kreativní dialog s biblickým textem ale rozhodně nepatří jen do dávných staletí. V poslední době se světem šíří fenomén „Bible journalingu“. Jde o způsob, jak reflektovat biblický text především vizuálně: kreslit, malovat, vybarvovat, ilustrovat – přímo na stránkách vaší vlastní Bible. Jde o ideální metodu třeba pro ty, kdo by si v Bibli rádi četli častěji, ale brání jim nesoustředěnost – text vstřebávají daleko snáze, když ho mohou propojit s výtvarnou aktivitou. Bible21 ilumina pomůže i vám vybočit z tradičních představ o tom, jak se má Bible číst! A rozhodně nemusíte být žádní umělci – náš osobní čas s Biblí je přece prostorem bezpečí, kde jsme osvobozeni od tlaku na dokonalý výkon. Co se počítá, je váš vlastní dialog s biblickým textem, vaše vlastní zkušenost naslouchání, reflexe a odpovídání.

Bible21 ilumina s opravdu širokými okraji a prostorem pro vaše poznámky, komentáře, obrázky i kaligrafie

Možná je vám ale výtvarný projev cizí a prostě potřebujete Bibli, do které si konečně budete moci psát poznámky. I v tom případě je B21 ilumina přesně pro vás! V každém případě budeme moc rádi, když nám dáte vědět, jak se vám nová Bible líbí a jaký z ní máte užitek. Pro vzájemné sdílení a inspiraci jsme založili instagramový profil @b21ilumina. Připojte se k nově vznikající komunitě, sdílejte své nápady a zkušenosti a inspirujte se u ostatních!

Knihu si můžete objednat v předprodeji se slevou 25 % do 15. listopadu 2021. Expedujeme v druhé polovině listopadu.