Biblion na Světě knihy 2021

Biblion na Světě knihy 2021

Dvakrát odložený největší svátek knihy v České republice je zpátky a Biblion se na něm ukáže s čerstvými novinkami. V novém, větším, ale útulnějším stánku vám představíme právě dokončené audioknihy z Malé edice klasiků a pozveme vás k setkání hned s několika našimi autory. Veletrh Svět knihy bude zahájen ve čtvrtek 23. září a potrvá do neděle 26. září.

Trendem posledních let je audio formát knihy. Veletrh proto poprvé otevírá samostatný sál audioknih a v Biblionu jsme se toto léto pustili do výroby hned dvou knižních nahrávek, které vám na Světě knihy nabídneme. Oblíbeného titulu o Čapkově plaché zbožnosti se zhostil herec velkého formátu Miroslav Táborský, který si ztvárnění hlasu Karla Čapka „nemohl nechat ujít“. K nahrání naší modlitební knížky pro vyznavače druhé kultury se rád nechal přesvědčit stejný velikán hlasu Oldřich Kaiser. Komentáře obou titulů pak nahrál sám jejich autor Martin C. Putna, který obě knížky uvede na našem stánku ve čtvrtek a pátek od 17 hodin.

V sobotu bude v představování edice pokračovat Alexandr Flek, šéfredaktor nakladatelství Biblion. Druhé, upravené vydání Husových Listů z Kostnice, které převedl do současné češtiny, bude prezentovat od 14 hodin a o hodinu později promluví o své tvorbě biblických parafrází, které v roce 2018 vyšly knižně pod názvem Parabible.

Poslední den veletrhu zavítejte na náš stánek opět ve 14 hodin. Čeká vás možnost setkání se spisovatelkou Janou Šrámkovou, které v Biblionu letos vyšel literární komentář k biblické knize Ester. Příběh občansky angažované královny, který překračuje hranice své doby, doplňuje Šrámková o současné a provokativní výzvy.

I letos můžete soutěžit o jednodenní čestné pozvánky. Napište nám do úterý 21. září na info@biblion.cz, co vás z našeho programu nejvíce zaujalo, a my vylosujeme šest z vás, kteří obdrží volný vstup.

Fotografie: Svět knihy, Biblion.