Biblioní vyhlídky

Biblioní vyhlídky

Léto je za námi a pevně doufáme, že prázdniny byly i pro vás časem potřebného zastavení, odpočinku a vydechnutí. V Biblionu jsme tuhle příležitost využili k ohlédnutí, co je letos za námi, a hlavně před námi. A sami jsme překvapení, kolik toho je – rok 2021 rozhodně vypadá na náš zatím nejplodnější, posuďte sami.

Začátek roku provázela naděje, ale i únava z pandemických časů. Doufáme, že jsme vám v nich mohli být aspoň trochu nápomocní vydáním naší velkopísmenné Bible21 XL nebo nejnovější knihou Tima Kellera Naděje navzdory, poutavou četbou o vzkříšení a smyslu Velikonoc. Na jaře jsme s velkou radostí odstartovali novou edici Dennodenně, která nahlíží dávné biblické příběhy brýlemi současných inspirativních osobností. Ediční řadu otevírá svižný komentář ke knize Ester, kterou spisovatelka Jana Šrámková představuje jako občansky angažovanou židovskou Šahrazád. Urodilo se také v naší Malé edici klasiků: literární historik Martin C. Putna po roce přidal k čapkovským Skoro modlitbám ještě Magorské modlitby, totiž výběr z nejlepších duchovních básní Ivana M. Jirouse. Tahle knížka je náš letošní bestseller a jsme vděční, že mohla mít premiéru v Knihovně Václava Havla a následně i křest na festivalu Magorovo Vydří. Ke svátku 6. července pak do stejné edice ještě přibyly Husovy Listy z Kostnice v převodu Alexandra Fleka do současné češtiny. Jde už o druhé vydání, tentokrát s nezaměnitelným linorytem Magdaleny Rutové na obálce.

To všechno jsme nějakým zázrakem stihli do léta. A na jakou úrodu z Biblioní zahrádky se můžete těšit teď na podzim? Chystáme pro vás větší než malé množství povznášejícího čtení:

Bible21 XL de luxe

K jarnímu vydání naší dosud největší Bible s nejlépe čitelnými písmeny přibude v září varianta v umělé kůži a dárkovém boxu. Můžete si vybrat temně vínovou se zlatou ořízkou nebo blankytně modrou se stříbrnou ořízkou. Tohle luxusní vydání poslouží jako ideální rodinná Bible nebo jako hodnotný dárek pro někoho, komu chcete udělat opravdu velkou radost.

Bible21 ilumina​​​​​

Chcete Bibli nejen číst? Máte chuť vstupovat s tištěným textem do kreativního dialogu? Chcete si v ní víc než jen podtrhávat? Poznámky (natož malůvky) se vám ale do Bible nevejdou a nad všemi notýsky a papírky ztrácíte kontrolu? Tak právě pro vás chystáme, co tu ještě nebylo: Bibli s dostatkem prostoru pro vaše vlastní komentáře, ale třeba i kaligrafie. Zářivě iluminované Bible nemusí zůstat jen doménou minulých staletí!

Audioknihy – Skoro modlitby a Magorské modlitby

Je to tak, Biblion se pouští do tvorby audioknih! Prvními vlaštovkami budou dva oblíbené tituly z Malé edice klasiků: Čapkovy Skoro modlitby v podání Miroslava Táborského a Jirousovy Magorské modlitby v interpretaci Oldřicha Kaisera. Můžete se těšit také na hlas editora a komentátora obou knih, Martina C. Putny a na originální hudbu Vojtěcha Veselého. Premiéra už na konci září na veletrhu Svět knihy!

John Stott: Radikální učedník

Osobní kaplan královny Alžběty II. v samém závěru svého dlouhého a nesmírně plodného života definuje křesťanství jako následování Krista v jeho radikálním zájmu o celé stvoření, ať už jde o bližního v nouzi, nebo o ohrožený ekosystém naší planety. Knížku s doprovodnými texty Stottova přítele Pavla Černého vydáváme v říjnu ke stému výročí autorova narození.

Ty se mnou jsi: modlitby a texty k meditaci

Necítíte se jako mistři modlitby? Nejste sami – stejně na tom byli i Ježíšovi apoštolové. Dobrá zpráva je, že i když se neumíme modlit, umíme číst! Na pomoc nám může přijít bohatá sbírka dávných i zcela současných modliteb pro dny všední i sváteční. První vydání pro vnitřní potřebu ČCE bylo ihned rozebráno, a tak máme radost, že ještě před Adventem můžeme knihu v nové úpravě s fotografiemi Alžběty Slámové představit i širší veřejnosti.

Timothy Keller: Tajemství Vánoc

Známý newyorský pastor Tim Keller patří už léta k Biblioním nejoblíbenějším. Pokud vás oslovila například jeho velikonoční Naděje navzdory, určitě vás nezklame ani Tajemství Vánoc. Tentokrát jde o knížku mnohem útlejší, přístupnou, zároveň ovšem v mnohém objevnou. Skvělý průvodce adventním obdobím, ale i dárek pro nevěřící přátele. Překvapující pohled na příběh, od kterého jste asi už nic nového nečekali.

Doufáme, že v naší podzimní nabídce ke čtení i poslechu najdete nasycení duše i ducha; sklizeň je letos hojná!

Navštívit e-knihkupectví Biblion