Děkujeme! Více než 26 tisíc oslovených.

Děkujeme! Více než 26 tisíc oslovených.

Fotografie: Vašek Andrš

Milí přátelé a partneři,
12. ročník Celonárodního čtení Bible je za námi a my máme velikou radost z toho, jaké vzkříšení tato akce letos zažila.Vzhledem k nouzovému stavu a nemožnosti konání veřejných akcí to vypadalo, že již tradiční velikonoční čtení nebude moci proběhnout, nakonec se ale podařilo akci uskutečnit ONLINE – a díky tomu mohly Boží slovo číst a poslouchat tisíce lidí v celé naší zemi i za hranicemi!

Stalo se tak díky Vám všem, kdo jste se do Celonárodního čtení zapojili, ať už uspořádáním vlastní virtuální čtecí skupinky, nebo sledováním videozáznamů čtení. Podařilo se nám domluvit s řadou veřejně známých osobností, aby během předvelikonočního a velikonočního týdne v podmínkách své domácí izolace natočili a sdíleli video, kde čtou své oblíbené pasáže z Bible – to vše pod heslem „Boží slovo není v karanténě“.

Dvanáctku našich online apoštolů tvořili: literární vědec Martin C. Putna, farářky Sandra Silná a Martina Viktorie Kopecká, novinář Petr Vizina, pastor Vašek Andrš, řádová sestra Andrea Hýblová, biblista a parabiblista Alexandr Flek, herečka ND Magdalena Borová, ekonom Tomáš Sedláček, spisovatelka Jana Šrámková, kněz a historik Tomáš Petráček a bohoslovec Benjamín Roll. Díky jejich ochotě a kreativitě jsme mohli každý den tohoto velikonočního období prožít v rozjímání nad poselstvím Knihy knih z jiné osobní perspektivy. Videa zůstávají nadále dostupná na naší Fb stránce.

Do Celonárodního čtení Bible se letos zapojila také Městská knihovna Praha, která během svátečních dní vysílala sérii videí s názvem Parapašije. Herečka Národního divadla Magdaléna Borová v nich čte velikonoční evangelijní texty v moderním převyprávění Alexandra Fleka, který také ke každému dílu namluvil krátký úvod.

Kromě FB stránky MKP můžete celou sérii najít také na jejich YouTube kanálu.

Jsme vděční, že letošní mimořádná situace karantény rozhodně Boží slovo neumlčela. Mapka na našem webu www.ctenibible.cz ukazuje, že lokální online čtení letos proběhla na nejméně čtrnácti místech. Kromě toho naše videa s biblickými texty letos oslovila více než 18 tisíc uživatelů facebooku a dalších 8 tisíc diváků se setkalo s evangelijním příběhem prostřednictvím nahrávky Parapašijí. Znamená to, že letošní ročník byl zcela mimořádně úspěšný a věříme, že kromě povzbuzení křesťanů přinesl Boží slovo i k těm, kdo dosud Bibli běžně nečetli.

Chceme Vám srdečně poděkovat za Vaši účast, povzbuzení, pomoc a za veškerou podporu Nadačního fondu Bible21, který tuto akci každoročně pořádá. Více informací o všech našich aktivitách najdete na našich stránkách www.bible21.cz.

Budeme vděční také za Vaše podněty, zprávy, případně i fotografie z Vašeho čtení. Pokud byste se chtěli na cokoli zeptat, případně uspořádat ve Vašem městě přednášku či jinou akci k podpoře biblické gramotnosti naší společnosti, neváhejte se ozvat. Rádi poradíme nebo společně vymyslíme, co by šlo podniknout.

Tým Nadačního fondu Bible21