Fotoreportáž: stovka mladých lidí o víkendu tvořila do Bible

Fotoreportáž: stovka mladých lidí o víkendu tvořila do Bible

O víkendu se na multižánrovém festivalu UNITED odehrál první český workshop tvoření do Bible. Českým čtenářům otevřelo dveře k Bible journalingu také vydání Bible v překladu 21. století zvané ilumina. Podívejte se na fotoreportáž z workshopu.

Ve Spojených státech se trend estetického čtení Bible prosadil už o mnoho let dříve, kde Bible s prostorem pro zápisky z osobních pobožností a bohoslužeb vycházely už v devadesátých letech.

Ve skutečnosti se s ilustracemi v Písmu (tzv. iluminacemi) setkáváme už ve středověkých rukopisech. Mladí čeští čtenáři Bible měli do loňského roku, kdy vyšla ilumina, přístup pouze k zahraničním journalingovým Biblím.

Workshopu se během dvou festivalových dní zúčastnilo okolo jednoho sta mladých lidí. Mnozí zkoušeli tento nevšední rozhovor s Božím slovem poprvé.

Vedla je v tom mladá ale zkušená journalistka Tereza Dušánková (@terezswords), která se s Bible journalingem seznámila právě v USA. Na pomoc si přizvala Terezu Abigail Schovánkovou (@vysivka_vod_abi), která workshop doplnila o techniku vyšívání zvanou embroidery.

Během festivalu připravilo nakladatelství Biblion speciální slevovou akci na journalingovou Bibli21 iluminu. Zájemci o tvoření do Bible mohou 300 Kč slevu na vydání Bible21 ilumina využít až do konce srpna v e-knihkupectví www.biblion.cz.

Autoři fotografií: Festival United (1-3), Lucie Sovjáková (5,7,11,14), Sára Kolomazníková (8,9,12,13), nakladatelství Biblion (4,6,10,15)