Je svátek zamilovaných klišé? Srdceryvná legenda a oslava lásky

Je svátek zamilovaných klišé? Srdceryvná legenda a oslava lásky

Je svátek zamilovaných klišé? Legenda praví, že svatý Valentin byl své pastorské službě natolik věrný, že i přes přísný zákaz římského císaře oddával milence křesťanským obřadem v kostele. Jeho oddanost lásce mu přinesla mučednickou smrt. Láska až za hrob… A právě z jeho příběhu vzešla tradice svátku zamilovaných.

14. února v Den svatého Valentýna vrcholí také Národní týden manželství s letošním tématem O manželství a dětech. Celosvětová iniciativa si klade za cíl posílit vztahy v manželství a zdůraznit potřebu zabývat se otázkami vztahových dovedností.

Obsahy obou událostí jsou nám v Biblionu sympatické. Lásce věříme! A osvětě vztahových dovedností i mnoha různým rozměrům lásky se věnuje hned několik z našich titulů – Smysl manželství, Svatý sex nebo Láska vítězí. Rozhodli jsme se vám je proto nabídnout společně v mimořádném valentýnském balíčku. A protože chceme svým čtenářům také vyjádřit nějaký ten cit, přidáváme ke každé objednávce originální valentýnské přání, které můžete věnovat svému milovanému nebo své milované.

Ať už Valentýna slavíte, nebo vám ve své srdíčkové poloze pění žluč, vězte: vyjádřit lásku člověku, se kterým sdílíme v životě dobré i zlé, je to nejmenší a zároveň největší, co můžeme udělat – každý den. Tak proč ne teď?

S láskou
Biblion

Autor přání: Cristo del Risco