Komenský do kapsy a Šalomoun do uší. Květnové novinky v Biblionu

Komenský do kapsy a Šalomoun do uší. Květnové novinky v Biblionu

Fanoušci komentářové edice Dennodenně a civilní Malé edice klasiků, zpozorněte. Hrdě se vám hlásíme s květnovými novinkami, ze kterých máme opravdovou radost. Dalším svazkem v Malé edici klasiků vedle Jana Husa (Listy z Kostnice), Martina Luthera (Dopisy blízkým) nebo třeba Karla Čapka (Skoro modlitby) představíme autentickou spiritualitu Jana Amose Komenského. Nedávno vydaný komentář ke starozákonní Písni písní nyní vychází také jako audiokniha.

komenský do kapsy.

Jan Amos Komenský, teolog, jazykovědec, spisovatel, myslitel evropského i světového formátu, otec moderní pedagogiky, filosof, poslední biskup Jednoty bratrské, humanista a především člověk, který prožil nesmírně těžký život. Mor, požáry, války, ztráty nejbližších, pronásledování, exil. Obstál v tak těžkých životních zkouškách? Nejen to. „Učitel národů“ dokázal své životní rány zúročit a stal se mimořádným hlasem, který k nám dodnes intenzivně promlouvá.

Tato malá knížka obsahuje 52 aktuálních zamyšlení na každý týden v roce, vybraných z nadčasového odkazu Jana Amose.

Jan Hábl je pedagog, komeniolog a kazatel Církve bratrské. Působí jako profesor na Univerzitě Hradec Králové, zabývá se obory na rozhraní pedagogiky, etiky a historie. Svůj výběr z Komenského díla doprovodil stručnými pedagogickými „lekcemi“ a zasvěceným doslovem.

Začíst se do ukázky

šalomoun do uší.

Některé texty se nám plně otevřou, až když je přečte někdo jiný. Alespoň takto jsme to vnímali u natáčení biblické milostné poezie, která má skutečně šalomounské kvality. Nedávno vydaný komentář ke starozákonní knize od husitské farářky Martiny Viktorie Kopecké se nyní dočkal své zvukové podoby.

Zamilovaného dialogu se zhostili Magdaléna Borová z Národního divadla a mladý brněnský herec Tomáš Weber. Svůj komentář namluvila Martina Viktorie Kopecká. Atmosféru audioknihy dotvořil svým intimním hudebním doprovodem jazzový akordeonista Vojta Drnek.

Audiokniha je ideálním dárkem pro všechny zamilované.

Poslechnout ukázku

Spouštíme dvoutýdenní předprodej s 20% slevou: